اندیشکده شورای آتلانتیک؛
حاج قاسم سلیمانی قهرمان از خود گذشته ایران است
ژنرال قاسم سلیمانی یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های ایران است که حامیانش او را قهرمان ملی از خودگذشته‌ای می‌بینند که در حال نبرد با دشمنان است.

 اندیشکده آمریکایی شورای آتلانتیک در گزارشی نوشت: ژنرال قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران به یکی از چهره های شناخته شده در ایران شناخته می شود و حامیان وی او را یک قهرمان در جنگ با دشمنان ایران می دانند.

 

این اندیشکده آمریکایی افزود: وی که در کرمان متولد شده است و با عقبه سیاسی و فرهنگی که دارد وی به عنوان یک فرد مذهبی با اهداف بسیار بالایی شناخته می شود.

ژنرال قاسم سلیمانی یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های ایران است که حامیانش او را قهرمان ملی از خودگذشتگی های می‌بینند که در حال نبرد با دشمنان است.

 

آتلانتیک با اشاره به اینکه تصاویر سردار سلیمانی برای اولین بار در سال 2014 در شبکه‌های اجتماعی پدیدار شد نوشته برخی از صفحات حامیان او در اینستاگرام بالای 190 هزار نفر طرفدار داشته است. 

نتایج یک نظرسنجی اخیر که توسط مرکز مطالعات امنیتی و بین المللی دانشگاه مریلند انجام شده نشان می‌دهد که محبوبیت او در ژانویه 2016 برابر با 73 درصد بوده و این رقم در دسامبر 2016 به 74 درصد افزایش یافته است.

این وب سایت آمریکایی افزود: او قهرمانی است که با داعش می‌جنگد، از اماکن مقدس محافظت می‌کند و منافع ایران در منطقه را حفظ می‌کند.

مردم او را حاج قاسم یا حتی سردار دلها خطاب می‌کند؛ او از خودش تصویر سرباز فداکاری به نمایش گذاشته که در کوه‌ها و دره‌ها به جست‌وجوی شهادت رفته است.


این اندیشکده آمریکایی در ادامه نوشت: محبوبیت وی در میان ایرانیان به خاطر از خود گذشتی هایی که انجام داده است، می باشد. وی به خاطر جنگ با داعش و حفظ شیعیان به سوریه رافته است تا از دولت بشار اسد حفاظت کند و وظیفه او حفظ از منافع ایران در منطقه می باشد.

 

یک دلیل دیگر در زمینه محبوبیت وی در میان ایرانیان این است که وی به دنبال منافع سیاسی خود نبوده است. وی همچنین خیلی در موضوعات سیاسی داخل ایران دخالتی ندارد و چندان علاقه ای به حضور در احزاب سیاسی داخل ایران ندارد. هرچند در عراق و سوریه عکس های سلفی از او زیاد است اما او همچنان در داخل ایران مانند یک سایه است.